Whatsapp Destek Hattı

Çek Cumhuriyeti’nde Görülmesi Gereken En Güzel 4 Şehir

Çek Cumhuriyeti’nde görülmesi gereken en güzel 4 şehir sizler için yazımızda. Silezya Bölgesinin bir parçası olmakla birlikte, Bohemya ve...
Prag Turları

Çek Cumhuriyeti’nde görülmesi gereken en güzel 4 şehir sizler için yazımızda. Silezya Bölgesinin bir parçası olmakla birlikte, Bohemya ve Marovya olarak ikiye ayrılan Çek Cumhuriyeti,14 il sahibi bir ülkedir. Başkenti Prag’tır. Prag dışında Brno, Kutna Hora, Cesky Krumlov, Ostrava, Karlovy Vary, Pilsen gibi önemli şehirlere sahiptir. Çek Cumhuriyetine gezi düşünüyorsanız ,Türk vatandaşlarından vize istenmektedir.

Çek vizesi  başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. Başvuru işlemleri için

İçindekiler

Plzen Şehri 

Çek Cumhuriyetinin En Gözde Şehirlerinden Biridir.

cek cumhuriyeti gezilecek sehirler

Çek cumhuriyeti en güzel sehirler

Çek Cumhuriyeti’nin dördüncü büyük şehri olarak kabul edilen Plzen, Bohemya’nın güneyinde yer almaktadır. Şehirde mimari yapının oldukça gelişmiş olduğu görülmekle birlikte yıl içinde çok fazla turist ağırladığı da bilinmektedir.

Belediye binasının muhteşem mimarisi, Rönesans döneminin eşsiz tarih kokusunu üzerinde bulundurmaktadır. Yeşillikler içinde oldukça sade bir o kadar da huzur veren şehir merkezi, gezmek için bu şehre uğradığınızda sizi tüm samimiyetiyle karşılamaktadır.

Plzen Katedrali, Büyük Plzen Sinagog’u, Batı Bohemya hukuk fakültesi Plzene ait diğer muhteşem yapılardır. Bunların dışında şehirde karşınıza bir de veba anıtı çıkacaktır. Anıt muhteşem bir sütun olarak hazırlanmış ve veba salgınlarının yasının tutulması amacıyla dikilmiştir. Sütunlar, neredeyse tüm Orta Avrupa ülkelerinde bulunmaktadır. Hristiyanlıkta kutsal üçleme inancını da temsil etmektedir.

Gotik Kraliçe Prag

prag gezi rehberi

Prag sevilen SŞehirleri

1,5 milyon nüfusla Çek Cumhuriyeti’nin en büyük şehri kabul edilen başkent Prag,  Orta Avrupa’nın en gizemli şehirleri arasında yer almakta. Altın kent, şehirlerin anası gibi unvanlara da sahip olan Prag, en ucuz Avrupa kentlerinden biri olduğu için yıl içinde milyonlarca turist ağırlamaktadır.

Prag’a uğradığınızda astronomik saatini, Nicholas Kilisesini, Aziz Vitus Katedralini, Karl Köprüsünü, Prag Kalesini ve eski şehir meydanını görmeden asla dönmemelisiniz.

Prag ile Yarışan Kutna Hora

prag turlari

Çek Cumhuriyeti’nin en önemli şehirlerinden biri kabul edilen Kutna Hora, 1955 yılında UNESCO tarafından dünya mirası listesine girmiştir. Şehir,  Prag ile devamlı yarış halinde, kendini her geçen gün geliştirmektedir.

Özellikle muhteşem bir görünüşe sahip San Barbara kilisesi ve San Michael kilisesi ile göz doldurmaktadır. Çek Cumhuriyetinde en sık turist ziyaretine uğrayan San Barbara Kilisesi, Kutna Hora’nın sembolü olmuştur.

 Ostrava ile İlgili Bilmeniz Gerekenler

Sanatsal zenginlikleriyle Çek Cumhuriyeti’ni ayakta tutan Ostrava aynı zamanda birikimli bir kültüre sahiptir. Endüstriyel olarak da her geçen gün biraz daha büyüyen şehir, mimari yapısını da bu gücüyle desteklemektedir.

Michal Madeni, Landek Parkı, Ostrava müzesi, İtfaiye müzesi, Silesian Kalesi, Divine Savior Katedrali Ostravayı var eden mimari yapılardır. Aynı zamanda şehrin yıl içinde binlerce turist almasını sağlayan yapılardır. Ostrava, kömür madenlerinden modern dünyaya geçişin temsilidir.

Ziyaretçi Görüşleri


Görüşlerinizi ziyaretcilerimizle paylaşmak ister misiniz ?

Görüşlerinizi ziyaretcilerimizle paylaşmak ister misiniz ?