Whatsapp Destek Hattı

Fransa Vizesi

Fransa vizesi işlemleri, Fransa vizesi ücreti nedir?, Fransa gerekli evraklar nelerdir?, Fransa vizesi nasıl alınır?, Fransa vizesi için online başvuru yapın

Whatsapp ile bilgi al

İçindekiler

FRANSA VİZESİ

Fransa’yı ziyaret etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Fransa Turistik, Fransa Ticari, Fransa ziyaret vizesi veya diğer vize türleri için Fransa Vize prosedürlerini takip etmelidir. Siyah, Yeşil ve Gri pasaport sahibi Türk vatandaşları ise 180 gün içinde 90 günü aşmayan seyahatlerinde Fransa vizesinden muaf tutulmaktadır.

Fransa Başkonsolosluğu ya da Fransa Büyükelçiliği şahsen vize başvurusu kabul etmemektedir. Fransa vize başvuruları, Fransa konsolosluğu veya büyükelçiliği tarafından yetkilendirilmiş olan vize merkezleri ve seyahat acenteleri aracılığıyla yapılabilir. Seyahat süresi 90 günü aşan ziyaretlerde, Fransa konsolosluğuna direkt olarak başvurulması gerekmektedir.

Fransa Schengen vizesi başvurusu yapmak isteyenler, TURSAB üyesi olan yetkili seyahat acentemizden destek alarak işlemlerini kolaylıkla tamamlayabilirler. Bu süreçte deneyimli ve uzman yetkililer başvuru sahiplerine danışmanlık hizmeti sunarlar. Gerekli belgeler arasında pasaport, vize başvuru formu, fotoğraf, seyahat planı ve konaklama belgeleri yer alır. Yetkili seyahat acentemiz, Fransa Schengen vize başvuru süreci hakkında bilgi sahibi olduğu için başvuru sahiplerine gerekli bilgiyi aktarır ve belgelerin hazırlanmasında yardımcı olur. Hızlı ve güvenli bir şekilde Fransa Schengen vizesi almak için seyahat acentemiz ile iletişime geçebilirsiniz

FRANSA VİZE BAŞVURUSU NASIL YAPILIR

Aşağıda, Fransa vize başvurusu için genel adımları özetleyen bir rehber sunuyorum:
1. Hangi vize türüne ihtiyacınız olduğunu belirleyin: Seyahat amacınıza bağlı olarak farklı vize türleri mevcuttur. Hangi vize türünü ihtiyacınız olduğuna karar vermek için Fransa konsolosluğunun web sitesinde mevcut olan bilgilere göz atın.
2. Başvuru formunu doldurun: Fransa vize başvuru formu online olarak doldurulur. Formu doldururken, seyahat amacınız, seyahat tarihleri, konaklama düzenlemeleri ve finansal durumunuzu sağlamanız gerekmektedir.
3. Gerekli belgeleri toplayın: Başvuru formunu doldurduktan sonra, gerekli belgeleri hazırlamalısınız.
4. Randevu alın: Başvurunuzu tamamladıktan sonra, Fransa konsolosluğu web sitesi veya yetkili TURSAB üyesi olan seyahat acentemiz aracılığıyla randevu almanız gerekmektedir. Randevu tarihi ve saatinde, başvuru dosyanızı sunacaksınız.
5. Başvuru ücretini ödeyin:
6. Başvuru dosyanızı sunun: Randevu tarihinde, başvuru dosyanızı Fransa konsolosluğunun vize başvuru merkezi olan VFS GLOBAL’ a sunmanız gerekir

FRANSA VİZE BAŞVURU FORMU

Fransa vize başvuru formu, Fransa konsolosluğu veya büyükelçiliği tarafından yetkilendirilmiş vize merkezleri ve seyahat acenteleri aracılığıyla temin edilebilir. Ayrıca bazı vize başvuru merkezleri, online başvuru imkânı da sunmaktadır.
Fransa vize başvuru formu, İngilizce ve Fransızca olarak doldurulmalıdır. Başvuru formu genellikle kişisel bilgiler, seyahat planları, konaklama bilgileri, iş durumu, finansal bilgiler ve sağlık durumu gibi detayları içerir. Formun eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulması, vize başvurusunun olumlu sonuçlanması için önemlidir.
Yetkili seyahat acentemiz Fransa vize başvuru formunuzu en doğru şekilde doldurmanız için size yardımcı olur. Fransa vize başvurunuzu yetkili seyahat acentemiz ile sorunsuz bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Bu süreçte deneyimli ve uzman yetkililerimiz size danışmanlık hizmeti sunarak başvuru işlemlerinizi kolaylaştıracaktır. Hızlı ve güvenli bir şekilde Fransa vizesi almak için seyahat acentemiz ile iletişime geçebilirsiniz.

FRANSA VİZE RANDEVUSU NASIL ALINIR

Elçilik veya konsolosluk tarafından verilen Fransa vizesi için, randevu işlemleri online olarak VFS Global web sitesinden veya Fransa vize başvuru merkezinin sistemine kayıtlı olan acentemiz tarafından oluşturulmaktadır. Vize başvuruları sırasında, personelimiz özellikle başvuruya şahsen gelecek kişiler için gün tercihinizi sormadan randevu almamaktadır. Randevu günü, Fransa konsolosluğunun belirlediği günlük kota dahilinde size en uygun gün ve saat olarak belirlenir. Ancak, günlük kota aşıldığı durumlarda randevu alınamamaktadır.
Randevuya katılmayacak başvuru sahipleri için, pasaportunda geçerli parmak izi bulunan kişilerin randevu günü işlemleri acentemiz tarafından gerçekleştirilmektedir.

FRANSA VİZE ÇEŞİTLERİ

Fransa vizesi çeşitleri, seyahat amacına göre değişiklik göstermektedir. Başlıca Fransa vize türleri şunlardır:
1. Fransa Turistik Vizesi: Fransa’da turistik amaçlı seyahat edecek kişilerin başvurabileceği bir vize türüdür. Bu vize ile seyahat süresi 90 günü aşmayacak şekilde turistik amaçlı seyahat gerçekleştirilebilir.
2. Fransa Ticari Vizesi: Fransa’da iş gezisi yapacak kişilerin başvurabileceği bir vize türüdür. Bu vize türü ile Fransa’da iş görüşmeleri yapmak, fuar ve seminerlere katılmak gibi amaçlarla seyahat edilebilir.
3. Fransa Ziyaret Vizesi: Fransa’da akraba, arkadaş veya eğitim amaçlı seyahat edecek kişilerin başvurabileceği bir vize türüdür. Bu vize türü ile seyahat süresi 90 günü aşmayacak şekilde Fransa’da kalınabilir.
4. Fransa Öğrenci Vizesi: Fransa’da eğitim alacak öğrencilerin başvurabileceği bir vize türüdür. Bu vize ile öğrenciler Fransa’da eğitim alabilecekleri bir okula kayıt yaptırabilir ve seyahat süresi boyunca ülkede kalabilirler.

5. Fransa Aile Birleşimi Vizesi: Fransa’da yaşayan aile üyeleri ile bir arada olmak isteyen kişilerin başvurabileceği bir vize türüdür. Bu vize türü ile Fransa’da yaşayan aile üyeleri ile bir araya gelinerek bir süre birlikte yaşanabilir.

FRANSA VİZESİ İÇİN GEREKLİ BELGELER

• Pasaport: En az 3 ay geçerliliği olan, son 10 yıl içinde çıkarılmış ve en az iki boş sayfası olan pasaport gereklidir.
• Vize Başvuru Formu: Online olarak doldurulacak ve imzalanacak olan vize başvuru formu gereklidir.
• Biyometrik Fotoğraf: Son altı ay içinde çekilmiş, beyaz arka planlı, net ve yüzünüzü tam olarak gösteren 3,5×4,5 cm ölçülerinde bir biyometrik fotoğraf gereklidir.
• Uçuş Rezervasyonları: Gidiş-dönüş uçuş rezervasyonları veya seyahat planları gereklidir.
• Konaklama Düzenlemeleri: Konaklama rezervasyonları veya konaklama düzenlemeleri gereklidir.
• Seyahat Sağlık Sigortası: Seyahat sağlık sigortası, seyahat süresi boyunca geçerli olmalıdır.
• Finansal Belgeler: Son üç aya ait banka hesap özetleri, maaş bordroları veya şirket hesap özetleri gereklidir.
• Vize Ücreti: Vize başvurusu için ücret ödenmesi gereklidir. Ücret, vize türüne, başvuru merkezine ve başvuru yapılacak ülkeye göre değişiklik gösterebilir.

Başvuru merkezi veya konsolosluk, ek belgeler talep edebilir veya başvurunun kabul edilmesi için ek bilgi veya belgeler isteyebilir. Başvuru süreci ve gerekli belgeler ülkeye ve vize türüne göre değişebilir, bu nedenle başvuru yapmadan önce güncel ve doğru bilgileri almak önemlidir.

 

fransa vize islemleri

FRANSA VİZE BAŞVURUSU KAÇ GÜNDE SONUÇLANIR

Gerekli değerlendirmeleri yapıldıktan sonra Konsolosluk yaklaşık olarak 7 – 15 iş günü içerisinde vize başvuru sonucunu duyurur. Vizeniz onaylanırsa vizeniz teslim edilir. Vize süreçlerinde değerlendirme yetkisi Fransa İstanbul Başkonsolosluğu ve Fransa Ankara Büyükelçiliğine aittir.
Başvuru belgelerinde bir eksiklik olması durumunda Fransa Konsolosluğu ilave evrak talebinde bulunabilir ve başvuru sahibini yüz yüze görüşmeye çağırabilir. Bu durumda vize çıkış süresi uzayabilir. Vize çıkış tarihi ile ilgili sorun yaşamamanız için en az 1 ay öncesinden başvuru yapmanız gerekmektedir

FRANSA SCHENGEN PARMAK İZİ İŞLEMİ

Fransa Schengen vizesi başvurusu yapmak isteyen kişiler, son üç yıl içerisinde Fransa veya herhangi bir Schengen ülkesinden alınmış bir vize ve buna bağlı olarak alınmış bir parmak izi kaydı varsa, vize başvurusu için randevu aldıkları merkeze şahsen gitmek zorunda kalmazlar. Ancak, son üç yıl içinde bir Schengen vizesi almamışlarsa veya önceki vize başvurusunda alınmış parmak izi kaydının geçerlilik süresi dolmuşsa, Fransa vizesi için şahsen başvuruda bulunmak ve parmak izlerini vermek gereklidir. Parmak izi kaydı, bir kez alındıktan sonra üç yıl boyunca VIS sisteminde saklanır ve sonraki başvurularda yeniden istenmez.

FRANSA PARMAK İZİNİ NERDEN VEREBİLİRİM?

Fransa Schengen vizesi başvuru işlemleri sırasında parmak izleri, Fransa’nın ulusal vize başvuru merkezi olan VFS Global tarafından alınmaktadır. Başvuru sahipleri, bulundukları ülkedeki Fransa vize başvuru merkezine giderek parmak izi işlemini gerçekleştirebilirler. VFS Global’in ve Fransa Büyükelçiliği’nin resmî web sitelerini takip ederek güncel bilgilere ulaşabilirsiniz. Ayrıca, yetkili seyahat acentemiz aracılığıyla da bu süreçte size destek sağlayabilir ve gerekli yönlendirmeleri yapabiliriz.

FRANSA VİZE ÜCRETİ

Fransa vize ücreti başvuru türüne, başvuru merkezine ve işlem süresine göre değişebilir. Güncel ücretleri öğrenmek için başvuru yapacağınız Fransa konsolosluğunun veya yetkili vize başvuru merkezinin web sitesini ziyaret etmeniz önerilir. Ayrıca, ek hizmetler veya ek ücretler gibi ek masraflar da olabilir.

FRANSA BÖLGE AYRIMI

Fransa vize başvurularında, başvuru sahibinin ikamet ettiği bölgeye göre başvurunun yapılması gerekmektedir. Fransa, Schengen bölgesi üyesi olduğu için Schengen vizesi başvuruları da bölgeye göre yapılır. Başvuru sahibi, Fransa’da bulunan Fransa Konsolosluğu veya Büyükelçiliği ile bağlantılı olan bölgeden başvurusunu yapması gerekmektedir. Başvuru işlemleri ve gerekli belgeler de bölgeden bölgeye değişiklik gösterebilir.

Fransa vize başvurusunda dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalar şunlardır:

1. Başvuru formunu eksiksiz ve doğru şekilde doldurun. Formu yanlış doldurmanız vize başvurunuzun reddedilmesine neden olabilir.
2. Gerekli belgeleri tam ve eksiksiz bir şekilde hazırlayın. Belgelerinizi, Fransa Konsolosluğu veya Büyükelçiliği’nin talep ettiği şekilde hazırlayın.
3. Başvurunuzu yapacağınız bölgenin gerekliliklerine uygun şekilde başvurunuzu yapın. Bu gereklilikler, her bölgede farklı olabilir.
4. Başvuru sürecinde doğru bilgi verin ve herhangi bir bilgiyi saklamayın. Eksik veya yanıltıcı bilgi, başvurunuzun reddedilmesine veya sonrasında vize iptaline neden olabilir.
5. Başvurunuzu önceden yapın. Vize başvurusu işlemleri uzun sürebilir, bu nedenle seyahat tarihine en az 2-3 ay önceden başvuru yapmak gereklidir.

Fransa Vize İşlemleri Ne Kadar Sürer?

Fransa vizesi almak isteyen kişiler, başvuru yaparken yalnız olmayı tercih edebilmektedirler. Kişisel olarak evrakları toplamak, yetkili kuruma gidip bizzat başvuru yapmak isteyebilmektedirler. Bu süreci kendi kendine tamamlamak isteyen kişiler biraz yorulsalar da herhangi bir sorun olmadan tamamlayabilmektedirler. Ne var ki aksaklık ya da tecrübesizlik söz konusu olduğunda vize işlemleri yıpratıcı olabilmektedir

Fransa vize işlemleri konusunda profesyonel olmuş ve güvenli şekilde tüm işlemleri tamamlamayı mümkün kılan bir adres her zaman önceliklidir. Bu alanda görev yapan aracı firmalar her zaman yardımcı olmaktadırlar. Sizin için külfet haline gelen vize işlemlerini birkaç gün içerisinde profesyonel şekilde tamamlamaktadırlar.

Evrakları toplama sürecinden resmi dairelerde bekleme noktasına kadar her işi kaliteli ve hızlı şekilde çözüme kavuşturabilmektedirler. Size kalan tek şey ise vizenizi elinize alıp seyahatin tadını çıkarmaktır.

 

Fransa İŞVEREN VİZESİ


Pasaport En Az 6 Ay geçerli olmalı.
 Yeni çekilmiş 2 Adet Biometrik Fotograf.
 Otel Uçak Bilet Rezervasyonları.
Fransa  Vizesi için Başvuru Formu
 Seyahat Sigortası
 Şirketin Antetli Kagıdına Kaşeli ve imza yetkilisi tarafından imzalanmış seyahat amacını ve tarihlerini bildiren Fransa  Başkonsolosluğuna vize departmanı’na hitaben dilekçe
 Şirket imza sirküleri Fotokopisi.
 Faaliyet belgesi (Orjinal)
 Vergi levhası Fotokopisi.
 Ticaret sicil gazetesi
 Son 6 aylık bagkur primleri ve işe giriş bildirgesi
 Son 6 aylık hesap hareketlerini gösteren banka hesap cüzdan fotokopileri Banka Tarafından Kaşeli ve imzalı
 Nüfus cüzdan fotokopisi
 Nufüs Kayıt örneği
 Kredi Kartları Fotokopisi (Varsa)
 Gayrimenkul Tapu senedi (Varsa)
 Tam Tekmil Vukuatlı nüfus kayıt örneği.

Fransa İŞÇİ VİZESİ


Pasaport En Az 6 Ay geçerli olmalı.
 Yeni çekilmiş 2 Adet Biometrik Fotograf.
 Otel Uçak Bilet Rezervasyonları.
Fransa Vizesi için Başvuru Formu
 Seyahat Sigortası
 Şirketin Antetli Kagıdına Kaşeli ve imza yetkilisi tarafından imzalanmış seyahat amacını ve tarihlerini bildiren Fransa Başkonsolosluğuna vize departmanı’na hitaben dilekçe
 Şirket imza sirküleri Fotokopisi.
 Faaliyet belgesi (Orjinal)
 Vergi levhası Fotokopisi.
 Ticaret sicil gazetesi
 Son 6 Aylık SSK primleri ve işe giriş bildirgesi
 Son 6 Aylık Maaş Bordrosu Dökümü
 Son 6 aylık hesap hareketlerini gösteren banka hesap cüzdan fotokopileri Banka Tarafından Kaşeli ve imzalı
 Nüfus cüzdan fotokopisi
 Nufüs Kayıt örneği
 Kredi Kartları Fotokopisi (Varsa)
 Gayrimenkul Tapu senedi (Varsa)
 Tam Tekmil Vukuatlı nüfus kayıt örneği.

Fransa ÖĞRENCİ VİZESİ


Pasaport En Az 6 Ay geçerli olmalı.
Yeni çekilmiş 2 Adet Biometrik Fotograf.
Otel Uçak Bilet Rezervasyonları.
Fransa Vizesi için Başvuru Formu
Seyahat Sigortası
Fransa Başkonsolosluğuna Hitaben Yazılmış Dilekçe
Hesap cüzdan fotokopisi (Güncel tarihli,hesap hareketli ve bakiyeli olmalıdır.)
Eşi çalışıyor çalıştıgı işyeri evrakları.Eşi şirket sahibi ise şirketin evrakları.
Evlilik cüzdanı fotokopisi veya nüfus kayıt örneği.
Eşinin varsa geçerli ya da eski tarihli Fransa vizesi fotokopileri.
Tüm masrafların eşi tarafından karşılanacağını belirten dilekçe
Tam Tekmil Vukuatlı nüfus kayıt örneği.

Fransa EMEKLİ VİZESİ


Pasaport En Az 6 Ay geçerli olmalı.
Yeni çekilmiş 2 Adet Biometrik Fotograf.
Otel Uçak Bilet Rezervasyonları.
Fransa Vizesi için Başvuru Formu
FransaBaşkonsolosluğuna Hitaben Yazılmış Dilekçe
Emekli cüzdanı fotokopisi.
Emeklilik maaşı aldığı banka kartı veya hesap cüzdan fotokopisi.
Son 6 aylık hesap hareketlerini gösteren banka hesap cüzdan fotokopileri Banka Tarafından Kaşeli ve imzalı
Nüfus cüzdan fotokopisi
Nufüs Kayıt örneği
Kredi Kartları Fotokopisi (Varsa)
Gayrimenkul Tapu senedi (Varsa)
Tam Tekmil Vukuatlı nüfus kayıt örneği.