Whatsapp Destek Hattı

Amerika Vizesi

Amerika vizesi işlemleri, Amerika vizesi ücreti nedir?, Amerika gerekli evraklar nelerdir?, Amerika vizesi nasıl alınır?, Amerika vizesi için online başvuru yapın

Whatsapp ile bilgi al

Acentemiz Amerika vize işlemlerinden Danışmanlık Hizmeti vermektedir.

Amerika vizesi ,Türkiye Cumhuriyeti pasaport çeşitleri olan; bordo pasaport, yeşil pasaport, gri pasaport ve siyah pasaport sahibi olan tüm T.C vatandaşı bireyler ve Türkiye’de uzun süreli ikamet eden yabancı uyruklu bireylerin Amerikan vize işlemleri için  Amerika Büyükelçiliği’ne müracaat etmeleri gerekmektedir. Bu ülkelerin başında gelen ve dünya lideri ülke olarakta tanımlanan Amerika, ülkesine gelmek isteyen bireylere vize şartı oluşturmaktadır. Tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için de geçerli olan seyahat öncesinde pasaport kategorisi fark etmeksizin Amerika vize işlemleri gerçekleştirilmelidir. Amerika vizesinin zorunlu tutulduğu ülkeler arasında ülkemiz Türkiye Cumhuriyeti de bulunmaktadır.

Ankara Amerika Büyükelçiliği dışında bireyler İstanbul Amerika Başkonsolosluğu’na da vize başvurularını yapabilmektedirler. Amerika vize başvuruları için ideal zaman seyahat tarihinden en az 6 yahut 8 hafta öncesi olup, herhangi bir aksilik yaşanmaması durumunda işlemler başlamaktadır.

Amerika Vize Ücretleri

Dünya’daki birçok ülkeye gitmek için vize dediğimiz onayı almak zorundayız. Birçok ülke vize işlemlerinde ücretlendirme yapmaktadır. Vizesiz ülkeye farklı uyruklu bireyleri almayan ülkelerden bir tanesi olan Amerika, vize çeşitlerine göre farklı ücretlendirmeler yapmaktadır. Ücretti ödediğiniz ve başvurunuzu yaptıktan sonra oluşan herhangi bir durum sebebi ile başvurunuz reddedilir yahut geri çekilir ise ödediğiniz ücretleri geri alamamaktasınız.Vize ücreti ve randevu ilgili detay bilgileri acentemizden alabilirsiniz.

Amerika Vize basvurusu Ankara

Ankara Vize İşlemleri Ankara

 

Amerika Vize Türleri

Amerika’ya seyahatinizi sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilmek ve ülkeye giriş yapabilmeniz için vize almanız gerekmektedir. Amerikan vizelerinin farklı türleri bulunmaktadır. Ticari, turistik, ev hizmetleri ziyaretçisi ve tedavi amaçlı gideceğiniz seyahatlerinizde B vize türünde vize verilmektedir. Transit geçiş için Amerika’dan vize almayı talep ediyor iseniz size verilecek olan vize türü C transit vizedir. Gemi yahut havayolu firmalarında çalışan bireyler için verilen vize türü D tipi mürettebat vize türüdür. Yatırımcı yahut özel işçi veya basın mensubu iseniz size E tipi vize verilmektedir. E tipi vize kendi içerisinde E1, E2 ve E3 olarak ayrılmaktadır.

 

Amerika’da öğrenci vizeleri için F1 ve F2, öğrenci değişim programları için J1 ve J2, mesleki eğitimler için M1 ve M2 vize kategorilerinde vizeler verilmektedir. Kısa süreli çalışma gibi sebepler için vize başvurusu yapıyor iseniz; geçici çalışma taleplerinde H1-B, H2-A ve H3 vizesi, bir şirket için ise L vizesi, olağanüstü yetenek ve başarıya sahip birey kategorisinde ise O vizesi, atletler ve oyuncular için ise P vizesi verilmektedir. Bu vize kategorilerinin dışında K nişanlı vizesi, R din görevlisi, T insan ticareti mağduru, U suç faaliyeti mağduru, Q1 uluslar arası kültürel değişim programı, NAFTA vizeleri ve diplomatik vize türleri bulunmaktadır.

 

Amerika Vize Formu

Amerika vizesi almak için talepte bulanacak bireyler iki kategoriye ayrılmaktadır. Bu iki kategori; göçmen vizesi ve göçmen olmayan vizesidir. Göçmen olmayan bireylerin vize başvurusunda

DS-160 başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir. Bu tip vize başvurusunda bulunacak olan bütün bireylerin randevu almasının yanı sıra gerekli evraklar olan; fotoğraf, parmak izi prosedürü ve vize mülakatlarını eksiksiz şekilde tamamlamaları gerekmektedir.

 

Amerika DS-160 Formu

ds 160 form ornegi

Amerika Büyükelçiliği ve Amerika Konsolosluğuna yapılan göçmen olmayan Amerika vizesi için bireylerin DS-160 başvuru formunu eksiksiz bir şekilde doldurmaları gerekmektedir. DS-160 formu bireylerin vize başvurularında geçerlidir. Bu başvuru formunun doldurulması sırasında dijital fotoğraf gerekmektedir. Fotoğrafların boyut ve içeriği vize başvurusunu yaptığınız yerler tarafından belirtilmektedir.

Amerika Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Amerika vize başvurularında en önemli hususlardan birisi başvuru zamanıdır. Başvuru süreci ve vize talep değerlendirmesi uzun sürebildiği için başvuru zamanınızı oldukça erken yapmanız gerekmektedir. Vize başvurularınız Vize Merkezi aracılığı ile yaptığınız takdirde randevu tarihini seçme hakkına sahip olabilmektesiniz. Vize başvurularında iki kategoride değerlendirilen bireyler için ortak olan gerekli evraklar; fotoğraf, kimlik, parmak izi prosedürü, vize mülakatıdır. Göçmen olmayan bireyler için ise DS-160 başvuru formu doldurmaları da gerekmektedir. Gerekli evrakları eksiksiz bir şekilde tamamladıktan sonra Amerika Büyükelçiliği yahut Vize Merkezi Amerika Departmanı’nda vize başvurunuzu gerçekleştirebilmektesiniz.

 

Amerika Vize Kaç Günde Çıkar?

Amerika vize başvurularınızı gerçekleştirdikten sonra Amerika vize  sonuçlarını alabileceğiniz gün yetkili memur tarafından size bildirilmektedir. Fakat vize işlemleri uzun süre bildiği ve birçok prosedür gerçekleştirildiği için seyahatinizden 6 veya 8 hafta önce başvurunuzu gerçekleştirilmesi bireyler için daha avantajlı olmaktadır.

    Vize Bilgi Formu


    Amerika vize işlemleri başvurduğunuz döneme göre değişiklik göstermektedir. Özellikle Yeni yıl ,,Resmi tatil dönemlerinden yoğunluk sebebiyle gecikmeler yaşanmaktadır. Vize başvurduğunuz esnada pasaportunuz geri verilmedi ise bu süreç değişiklik gösterebilir. 5 iş günü veya 1-2 hafta sürebilir.Seyahat sonrası ulaşım konaklama konularında mutlaka programlarınızı  yapınız.