Whatsapp Destek Hattı

Green Card Nedir? Green Card Başvurusu Nasıl Yapılır?

Green Card, Amerika’ da yaşamak isteyen kişileri onların eşleri ve 21 yaş altı bekar çocuklarına Amerika ‘da ömür boyu ...
Greencard Nedir?

Green Card, Amerika’ da yaşamak isteyen kişileri onların eşleri ve 21 yaş altı bekar çocuklarına Amerika ‘da ömür boyu  oturma ve çalışma izni sağlayan özel bir kimlik kartıdır. Bu karta başvuru yapabilmeniz için sadece lise mezunu olmanız yeterli olmakla birlikte başka herhangi bir şart aranmamaktadır. Green Card ayrıca Türk vatandaşlığınıza da herhangi bir sorun teşkil etmemekle birlikte Amerika vatandaşlığı haklarının çoğuna da sahip olmanızı sağlayacaktır. Green Card, resmi adı oturma izni  ( Permanent Resident Card ) anlamına gelmektedir. Başvuru yapacak olan vatandaşlarımızın dolandırıcılara karşı dikkatli olmalarını tavsiye ederiz.

Greencard başvurusu  için bizden yardım alabilirsiniz.

Whatsapp ile Ulaşmak İçin Tıklayın

Green Card Başvurusu Nasıl Yapılır?

Amerika Green Card başvurularını yılda bir defa Ekim-Kasım aylarında kabul etmekte ve başvuru sonuçlarını da yaz ayları başlarında açıklamaktadır. Başvuru yapacak olan kişiler için başvuru adımlarını kısa ve açıklayıcı bir şekilde aşağıda belirtelim;

  1.  Öncelikli olarak Green Card resmi başvuru sitesi olan https://www.dvlottery.state.gov/ adresine giriş yapınız.
  2. Açılan site eğer başvuru yapabilmek için faaliyete girmiş ( yılda bir defa yapılan başvuru olduğundan sitenin başvuru yapabilmeniz için faaliyette olması gerekmektedir)  ise karşınıza ”Begin Entry” butonu çıkacaktır, bu butona tıklayınız. Burada açılan bölümlerde size talimat vermektedir. Yine açılan sayfada fotoğrafınız test etmenizi sağlayacak ”Photo Tools” butonu da bulunmaktadır.
  3. Fotoğrafınızı doğru yükleme yaptığınızdan emin olunuz ve test işlemlerini mutlaka yapmanızı tavsiye ederiz, çünkü fotoğraf yanlışlıkları yüzünden başvurusu kabul edilmeyen kişiler olmuştur.
  4. Photocheck  buraya tıklayarak fotoğrafınızı uygun standartlarına göre kontrol edebilirsiniz.
  5. Fotoğraf ile bir diğer önemli bilgi ise fotoğrafınızın gözlüksüz olması gerekmektedir. Fotoğraf ile ilgili bu önemli detaylara dikkat ederseniz başvurusunda sıkıntı yaşamazsınız.
  6. ”Begin Entry” butonunda açılan formda Türkçe karakter kullanılmamaktadır. Formda yazan tüm bilgileri doğru bir şekilde yazmanız gerekmektedir.
  7. Son olarak tüm bilgileri doldurduktan sonra Continue butonuna basarak girmiş olduğunuz bilgileri kontrol edeceğiniz sayfaya yönlendirilirsiniz. Bu sayfada girmiş olduğunuz bilgilerde yanlışlık varsa tekrar geri dönüp düzeltebilirsiniz. Girmiş bilgilerde herhangi bir eksiklik yok ise doğrula butonuna basarak son sayfaya gidebilirsiniz.
  8. Açılan son sayfada sistem tarafından size confirmation number verilecektir. Bu verilen numarayı bir yere kaydetmeniz ve unutmamanız gerekmektedir.

Başvuru Sonucumu Nasıl Öğrenebilirim?

Green Card başvuru sonucunu nasıl öğrenebilirim diyorsanız eğer başvuru yapmış olduğunuz  https://www.dvlottery.state.gov/ bu adrese tıklayarak öğrenebilirsiniz. Adrese tıkladıktan sonra karşınıza gelecek olan sayfadaki ”Check Status ” butonuna tıklayınız karşınıza çıkan sayfada ” Continue” butonuna tıkladıktan sonra karşınıza çıkan yeni ekranda sistem tarafından size verilen Confirmation Number , Doğum yılınızı ve soyadınızı girip ilerledikten sonra başvuru sonucunuza ulaşabilirsiniz.

 

Ziyaretçi Görüşleri


Görüşlerinizi ziyaretcilerimizle paylaşmak ister misiniz ?

Görüşlerinizi ziyaretcilerimizle paylaşmak ister misiniz ?