Whatsapp Destek Hattı

Yurtdışına Çıkarken Dikkat Edilecekler

Tatil güzel, bilmediğiniz ve keşfedilmesi gereken onlarca şeyin bulunduğu bir ülkede tatile çıkmak ise paha biçilemez. Farklı dil, kültür...
yurtdisi tatili cıkmadan yapılacaklar

Tatil güzel, bilmediğiniz ve keşfedilmesi gereken onlarca şeyin bulunduğu bir ülkede tatile çıkmak ise paha biçilemez. Farklı dil, kültür ve bir topluluğa gidiyorsunuz. Üstelik seyahatinizi de çok daha güzel geçirebilmek için de gideceğiniz ülkeyi çok iyi bilen bir tur şirketi aracılığı ile yapmak istiyorsunuz. Öte yandan, seçtiğiniz tur firmasını iyi araştırdınız mı? Güzel bir tatilin hayalini kurarken, tatilini mutsuz geçiren ve boşa para ödeyen onlarca kişiden biri olmamak için yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. Yurtdışına giderken dikkat edilmesi gerekenler listesine göz atmadan seyahatinize karar vermeyin.

YurtdisinA cikmadan once

Yurtdışı cıkmadan yapılacaklar

İçindekiler

Yurt Dışı Turlarında Aşağıdaki Kriterleri Dikkate Alın:

Seyahat firması ile anlaşmaya varmadan önce tüm detayları iyi araştırın. Dilerseniz internetten de firmanın referanslarını ve daha önce acenteyle seyahat etmiş kullanıcı yorumlarını okuyun. Ayrıca aşağıdaki maddelere de göz atın.

  • Tur firmasının işletme belgesi var mı?

Merdiven altı tur firmaları ile yaşadığınız problemlerde herhangi hak iddia etmekte ciddi sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Üstüne üstlük tatil programınızın hiçbir garantisi yoktur. Son dakika iptal konusunda mutlaka dikkatli olmanızı tavsiye ederiz.Seyahat Acentesinin Tursab belgesini Tursab sayfasında kontrol edin.

 

  • Karar verdiğiniz turun detaylarına iyi bakın, mutlaka kafanıza takılanları sorun.

Turunuz hangi gün ve noktadan başlayacak. Seyahatinizde kullanacağınız uçak, gemi ya da otobüs bilet bilgileri verildi mi? Verilmediyse talep edin. Tur rehberiniz ile buluşma noktanız belirlenmesi de önemli, sizi karşılayıp karşılamayacağını öğrenin. Seyahatiniz boyunca nereleri göreceksiniz? Bütün detayları tur programında yazıyor mu? Burada dikkat edilmesi gereken nokta görülecek yerlere yeterli miktarda zaman ayrılmış olması; çünkü koşturmaca içerisinde geçen bir seyahat hem çok yorucu olacaktır hem de içinize sinmeyecektir.

  • Yurt dışı turunuza ödediğiniz ücrete neler dahil?

En önemli konudur; çünkü ödediğiniz ücrete dahil olmayan onlarca farklı kalem ile seyahatiniz esnasında karşılaşabilirsiniz.  Elbette ekstra ödemeleriniz olacaktır ama bunu minimumda tutmanız sizin lehinizedir. Özellikle oturduğunuz kafe ve restoranlardaki bahşişlerin tur organizatörleri tarafından mı karşılanıp, karşılanmadığını öğrenin.

  • Vize ücretini sorun.

Vize başvuru ücreti seyahatinize dahil değil ise acente destek veriyor mu bu konuda öğrenebilirsiniz.Vize başvuru işlemlerinin bulunduğunuz şehirde veya bağlı bulunduğu şehri mutlaka öğrenin aksi takdirde vize çıkmama durumunda hak idda edemeyebilirsiniz.

  • Peki ya ekstra geziler

Birçok tur programında ekstra geziler yer alır, ek ücretlerini öğrenin. İsteyen tatilciler istemeyen tatilciler ise boş vakitlerini başka şekilde değerlendirir.

  • Seyahat sağlık sigortası

Yurtdışına giderken dikkat edilmesi gerekenler listesinin belki de en önemlisi bu maddedir. Yaşanmasını istemediğiniz olumsuz durumlarla başka bir ülkede karşılaşabilirsiniz. Seyahat sağlık sigortası tur kapsamında yapılıyorsa mutlaka poliçenizi talep edin. Poliçenizi size vermeyen tur firmalarıyla herhangi anlaşmaya varmamanızı tavsiye ederiz.

  • Seyahatinizi ya iptal etmek durumunda kalırsanız?

Tur firmasından olası iptal koşullarınızı da öğrenin. Seyahatinizi iptal etmek durumunda kalırsanız ne gibi durumlarla karşılaşabileceğinizi önceden bilmiş olursunuz.

 

 

 

Ziyaretçi Görüşleri


Görüşlerinizi ziyaretcilerimizle paylaşmak ister misiniz ?

Görüşlerinizi ziyaretcilerimizle paylaşmak ister misiniz ?