Whatsapp Destek Hattı

Afganistan Vizesi

Afganistan vizesi işlemleri, Afganistan vizesi ücreti nedir?, Afganistan gerekli evraklar nelerdir?, Afganistan vizesi nasıl alınır?, Afganistan vizesi için online başvuru yapın

Whatsapp ile bilgi al

Afganistan vizesi  ;Afganistan’a seyahat etmeyi planlayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vize almak zorundadırlar.

Afganistan Vizesi Nasıl Alınır?

Afganistan vize işlemleri vize çeşitlerine bağlı olarak değişebilmektedir. Ülkenin turistik, ticari ve aile ziyareti vizesi bulunmaktadır. Hangisini istediğinize karar verdikten sonra vizeyi almanız da son derece kolay olacaktır. Ülkeye yalnızca turistik amaçla giriş yapacaksanız belgeleriniz de başvurunuz da buna göre olmalıdır. Aynı şekilde ziyaretçi olan biri ile iş için gelen birinin de farklı evraklar teslim etmesi gerekmektedir.

Vize işlemlerini başlatabilmek için Afganistan Konsolosluğu’na başvuru yapmanız gerekmektedir. Buraya randevu alıp gitmeli arkasından size verilen başvuru formunu doldurmalısınız. Başvuru formunda sorulan tüm sorulara doğru cevaplar vermelisiniz. Sonrasında evrak teslimi için ikinci randevuyu beklemelisiniz. Tüm evrakları teslim ettikten sonra onay ve ret cevapları tarafınıza bildirilecektir.Vize başvuruları Dışişleri Bakanlığı iznine tabidirAfganistan vizesi ,Şahsi başvuru istenmektedir.