Whatsapp Destek Hattı

Arnavutluk Vizesi

Arnavutluk vizesi işlemleri, Arnavutluk vizesi ücreti nedir?, Arnavutluk gerekli evraklar nelerdir?, Arnavutluk vizesi nasıl alınır?, Arnavutluk vizesi için online başvuru yapın

Whatsapp ile bilgi al

Arnavutluk oldukça küçük ancak bu küçüklüğün ardında enfes bir yapı bulunduran ülkelerdendir. Tam anlamıyla doğa ve tarih kokan ülke aynı zamanda Türk kültüründen de derin izler taşımaktadır. Bu kültüre sahip olmasını sağlayan geçmiş nedeniyle, Arnavutluk ile Türkiye arasında bir bağ bulunmaktadır. Her yıl dünyanın pek çok yerinden turist ağırlayan Arnavutluk bununla birlikte Türkiye’den de binlerce kişiye ev sahipliği yapmaktadır. Arnavutluk ziyaret edilebilecek, görülmeye değer ülkelerden bir tanesidir. Ziyaret sürecince  izi zorlayacak herhangi bir prosedür bulunmamakla birlikte birtakım uygulamaları da yerine getirmek gerekmektedir.

Arnavutluk Vize İstiyor Mu?

Arnavutluk vizesi ,Arnavutluk ile Türkiye Cumhuriyeti arasında imzalanan anlaşmalar neticesinde iki ülke vatandaşları, seyahat ederken vize temin etmek zorunda değildir. Ülkeye girerken yalnızca pasaportunuzla dilediğiniz gibi giriş yapabilmeniz mümkündür. Arnavutluk vizesi  Ülke sınırları içerisinde bulunmak için gereken başvuruları yapıp biletinizi almanız yeterli kabul edilmektedir. 4 Şubat 2010 tarihinde imzalanmış olan vize muafiyeti anlaşması neticesinde kişiler, 90 gün süreli olmak şartıyla Arnavutluk’a gidebilmektedirler. 90 günden daha uzun süre kalmak niyetinde olanlar ise vize almak mecburiyetindedir.

Arnavutluk’a Nasıl Giriş Yapılır?

Arnavutluk’a gidip gezebilmek için kendi ülkenizden birkaç belge temin etmeniz yeterlidir. Bu belgeleri temin ettikten sonra hemen uçak bileti alıp sonrasında ülkeyi ziyaret edebilirsiniz.
Bu noktada giriş için gerekli denetlemelerin havaalanında yapıldığını unutmamalısınız. Ülkeye niçin geldiğiniz, ne kadar kalacağınız, kimlerle kalacağınız, nerede ikamet edeceğiniz,
yanınızda kaç para taşıdınız gibi pek çok soru sorulmaktadır. Bu sorulara absürt bir cevap vermediğiniz müddetçe birkaç dakika içinde giriş yapabilmeniz mümkündür.