Whatsapp Destek Hattı

Bangladeş Vizesi

Bangladeş vizesi işlemleri, Bangladeş vizesi ücreti nedir?, Bangladeş gerekli evraklar nelerdir?, Bangladeş vizesi nasıl alınır?, Bangladeş vizesi için online başvuru yapın

Whatsapp ile bilgi al

Bangladeş yolculuk yapacak olan Türk Vatandaşları Bangladeş Vizesi almak zorundadırlar. Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri Türkiye ile Bangladeş arasında 12 Kasım 1987 tarihinde imzalanan Vize Muafiyet Anlaşması uyarınca Bangladeş’e yapacakları üç aya kadar   vizeden muaftırlar.Bangladeş vizesi için seyahat acentesi ve yetkili firmalar aracılığıyla başvuruda bulunabilirsiniz.

banglades vize evrakları

İçindekiler

Bangladeş Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

%%title%% Vizesi, Vize Başvuru Hizmetleri, %%title%% Vize Fiyatları

Vize işlemleri için ilk yapmanız gereken güncel Bangladeş Vize Başvuru formunu eksiksiz bir şekilde doldurmak veya bu konu ilgili firmadan danışmanlık hizmeti almaktır. Yetkili kurumlar  evrak ve başvuru formlarınızı  büyükelciliğe ulaştırmaktadır. Vize vermek yetkisi tümüyle ile Büyükelçiliğine aittir. Başvuru yapan firma sadece aracılık hizmeti vermektedir.Bangladeş vize başvuru formunun eksiksiz ve doğru doldurulması ve başvuru evraklarının başarılı bir şekilde toparlanması ile Bangladeş vizesi alınabilecektir. Bangladeş vize başvuru işlemleri için yenilenmiş bir pasaportla başlanması ise işlemlerinizin  pasaport sürenize dikkat etmelisiniz.  en az 2 boş sayfası olmayan pasaportlara yapılan başvuru işlemleri de kabul edilmemektedir. Bangladeş vize başvuru formu eksiksiz ve gerçeğe uygun bir şekilde doldurarak ve başvuru evraklarını ideal bir şekilde düzenleyerek Bangladeş vize işlemlerinde bulunabilirsiniz.Pasaport Yenileme  işlemleri için yazımıza başabilirsiniz.

>>>2018 Pasaport İşlemleri

Bangladeş Vize Randevusu

Bangladeş vizesi  işlemleri için acenteler aracılığıyla başvurabilirsiniz Konsosluk başvuru formu ve evrakları ile başvurulabilir. Konsoslukların calışma günleri ve saatlerine mutlaka dikkat ediniz. Konsosluk  lüzumlu görmesi halinde sizden ek evrak isteyebilir. Sehir dışında ikame ediyorsanız Ankara Vize Acenteleri   aracılığı ile başvurmanız daha ekonomik ve hızlı olacaktır.

Bangladeş Seyahat Etmeden Önce ;

Bangladeş seyahat edecekseniz otel rezervasyonlarınız veya konaklayacağınız bölgeye dikkat etmelisiniz .Özellikle Kara taşımacılık çok geride kalmıştır. Otelleriniz ilgili  mutlaka araştırma yapmalı , bu bölgeye seyahat etmeden önceki aşılarınız tamamlamalısınız. .

Bangladeş Vizesi Ne Kadar sürede Çıkar ?

Bangladeş vizesi evraklarınız  tam olması halinde  5-6 gün içerisinde çıkmaktadır. Özel gün ve tatil günlerinde bu süre uzamaktadır. Konsosluk veya elçilik uygun görmesi halinde ek evrak talebinde bulunabilir. Bu nedenle süreç değişebilmektedir.

 

 

 

 

 

Bangladeş İŞVEREN VİZESİ


 • Ticaret sicil gazetesi fotokopisi
 • İmza sirküleri
 • Ticaret odası faaliyet belgesi
 • Vergi levhası fotokopisi
 • SSK işe giriş belgesi
 • Maddi durum belgeleri
 • Banka hesap cüzdanı
 • Uçak bileti
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Bangladeş Elçiliğe hitaben antetli kağıda yazılmış dilekçe
 • Otel rezervasyonu
 • Öğrenmek istediğiniz soruları Sık Sorulan Sorular bölümünde sorabilirsiniz.

>>>Sık Sorulan Sorular