Whatsapp Destek Hattı

Danimarka Vizesi

Danimarka vizesi işlemleri, Danimarka vizesi ücreti nedir?, Danimarka gerekli evraklar nelerdir?, Danimarka vizesi nasıl alınır?, Danimarka vizesi için online başvuru yapın

Whatsapp ile bilgi al

Danimarka vizesi , almak isteyen kişiler, başvuru yaparken yalnız olmayı tercih edebilmektedirler. Kişisel olarak evrakları toplamak, yetkili kuruma gidip bizzat başvuru yapmak isteyebilmektedirler. Bu süreci kendi kendine tamamlamak isteyen kişiler biraz yorulsalar da herhangi bir sorun olmadan tamamlayabilmektedirler. Ne var ki aksaklık ya da tecrübesizlik söz konusu olduğunda vize işlemleri yıpratıcı olabilmektedir

Danimarka vize işlemleri konusunda profesyonel olmuş ve güvenli şekilde tüm işlemleri tamamlamayı mümkün kılan bir adres her zaman önceliklidir. Bu alanda görev yapan aracı firmalar her zaman yardımcı olmaktadırlar. Sizin için külfet haline gelen vize işlemlerini birkaç gün içerisinde profesyonel şekilde tamamlamaktadırlar.

Evrakları toplama sürecinden resmi dairelerde bekleme noktasına kadar her işi kaliteli ve hızlı şekilde çözüme kavuşturulabilmektedir. Size kalan tek şey ise vizenizi elinize alıp seyahatin tadını çıkarmaktır.

Danimarka vize islemleri

Danimarka vize ücretleri

Danimarka Vize Türleri Nelerdir?

Danimarka seyahati amacıyla vize başvurusunda bulunmayı hayal eden kişiler bu noktada hangi amaçla seyahat edeceklerine net şekilde karar vermek durumundadır. Kimi zaman yalnızca gidip görmek isteyenler olduğu gibi kimi zaman devlet görevlendirmesi amacıyla giden kişiler de olmaktadır. Bununla beraber okumak için eğitim amacıyla Fransa’ya gidenler ya da çalışmayı tercih edenler de farklı vize türleri başvurularında bulunabilmektedir.

Vize türleri içinde en çok tercih edilen turistik vizedir. Turistik vize ile ülkede bir süre kalıp dilediğiniz gibi gezip dolaşabilme hakkınız bulunmaktadır. Bununla beraber ticari vize de oldukça önemlidir. Ülkeler arası iş anlaşmaları, konferanslar için de ticari vizenin kullanılma kararı alınmaktadır.

Ziyaret vizesi diğer vize türlerine nazaran daha az kullanılan bir vizedir.

Danimarka Turistik Vizesi İçin Gerekli Evraklar

 • Danimarka vizesi almak isteyen kişiler, turistik vize için öncelikle pasaport temin etmek zorundadır. Teslim edilmesi gereken evraklar arasında yer alan pasaport en az 2 boş sayfaya sahip olmak zorundadır.
 • Kişi evli ise evlilik cüzdanı ve nüfus kâğıdı da başvuru sürecinde muhakkak yanında bulunmalıdır.
 • 2 adet arka fonu beyaz olan biometrik fotoğraf çekilmiş olmalıdır.
 • Son 3 ay içerisinde alınmış olan sabıka kaydı da dosyada yerini almalıdır.
 • Sağlık raporu da bulaşıcı bir hastalığınızın olup olmadığını ispat edebilmek adına önemli bir belgedir.
 • Seyahatiniz boyunca kapsayacak olan sağlık sigortasını da hiçbir şekilde ihmal etmemeniz gerekmektedir.
 • Uçak biletleri ve de otel rezervasyon belgeleriniz de gerekli evraklar listesinde yerini almaktadır.

 

Danimarka  Ticari Vizesi İçin Gerekli Evraklar

 • Danimarka seyahatinizi ticari vize ile yapmak isterseniz bu durumda sizi gönderen iş yerinizin belgelerini de vermeniz gerekmektedir. İlgili yıla ait vergi evrakı bunlardan bir tanesidir.
 • Şirketin imza sirküleri gerekli evraklar arasında yer almaktadır.
 • İstenen bir başka belge kuruluş yılından itibaren son değişiklikleri de içeren ticari sicil gazetesidir.
 • Banka hesap cüzdanınız da belgeler arasında bulunmalıdır.
 • Varsa tapu, kredi kontratı, kredi kartı belgeleri de fotokopi şeklinde evrak dosyasında bulundurulmalıdır.
 • Kişinin 2 adet biometrik fotoğrafa yer vermesi gerekmektedir.
 • Herhangi bir şirket tarafından çağırılma durumu var ise davet mektubu da muhakkak bulundurulmalıdır.

Danimarka  Ziyaret Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Danimarka  vizesi almak isteyen kişiler hangi vize türünü tercih ederlerse etsinler muhakkak ortak belgeler bulunmaktadır. Pasaport, sağlık sigortası, biometrik fotoğraf gibi ortak belgeleri bir araya getirmek oldukça önemlidir. Bunun yanında hangi vize türünü tercih ediyorsanız onun için teslim etmeniz gereken evraklar da bulunabilmektedir.

Ziyaret vizesi için başvuru yapan kişilerin bunun için öncelikle ziyaret nedenlerini belirten dilekçe teslim etmeleri gerekmektedir. Sonrasında ziyaret edecekleri kişiler aileden ise akrabalığı ispat edecek belge bulundurulması istenmektedir. Bu sayede başvuru sürecinde sorun çıkarılmayacaktır.

danimarka vize bilgileri

danimarka vize islemleri nasıl yapılır?

Danimarka  Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Danimarka  vize işlemleri için hangi kuruma başvuru yaparsanız yapın devamlı yoğun bir temponun içinde olduklarını görebilirsiniz. Tercih edilen bir ülke olduğu için sürekli yoğun bir vize, pasaport, vatandaşlık çalışmalarının yürütüldüğünü görebilmeniz mümkündür. Bunun için vize başvurularınızı en az 1,5 ay öncesinden başlamanız önerilmektedir. Çoğu zaman 10-15 iş günü içerisinde onay veriliyor olsa da gecikmeler olduğunda 45-50 gün kadar uzama olduğu bilinmektedir.

Danimarka Vize Ücreti Ne Kadar?

Danimarka vize ücreti   başvuru yapacağınız firma ile   kurum harcı ve acente komisyonu ,shengen vize başvurularında olması gereken seyahat sağlık sigortası  eklenmektedir.

Alınacak ücretin her yıl farklı şekilde olduğunu unutmamalı ve buna göre başvurularınızı yapmalısınız. Ücreti net şekilde öğrenip ödenek ayırmak, maddi açıdan sıkıntı yaşamanıza engel olacaktır.