Whatsapp Destek Hattı

İspanya Vizesi

İspanya vizesi işlemleri, İspanya vizesi ücreti nedir?, İspanya gerekli evraklar nelerdir?, İspanya vizesi nasıl alınır?, İspanya vizesi için online başvuru yapın

Whatsapp ile bilgi al

Dünya genelinde en favori ülkelerden biri olan ve popülerliğini hiçbir zaman kaybetmeyen İspanya, Türkiye’den de bir o kadar turist ağırlamaktadır. Çoğu zaman coğrafi güzellikleri, kültürel kaynakları ve birçok etkinliği ile ziyaretçi ağırlayan ülke zaman zaman öğrenci ve ticaret amaçlı ziyaretçi de kabul etmektedir. İşte İspanya vizesi alma şartları..

İspanya’ya gitmek isteyen ve ülkede rahatlıkla gezip dolaşmayı düşünen herkes öncesinde prosedür işlemlerini tamamlamak durumundadır. Bu işlemleri tamamlamanız halinde izinli ve yasal haklarla ülkede gezintiye çıkabilir, eğitim alabilir ya da iş yapabilirsiniz. Bu bakımdan İspanya prosedürleri önemlidir.

ispanya-vize-takibi

İspanya Vizesi Nasıl Alınır?

Bir Schengen ülkesi olarak bilinen İspanya, vizesi  konusunda da bu birliğe bağlı olarak hareket etmektedir. Schengen vizesine sahip olan herhangi birinin ekstra İspanya vizesi almasına gerek yoktur. Schengen vizeniz yoksa bu durumda İspanya vizesi almanız icap etmektedir.

İspanya vizesini alabilmek için öncelikle yetkili kurumdan randevu almanız istenmektedir. Randevu alıp gittiğinizde hangi vize türünü tercih edeceğinize bağlı olarak vize formunu doldurmanız gerekmektedir. Vize başvuru formunu doldurduktan sonra bir sonraki görüşmenizde vize evraklarını getirmeniz istenmektedir. Arkasından evraklar teslim edilecek ve başvurunuz resmi olarak gerçekleştirilmiş olacaktır.

İspanya Vize Türleri 

İspanya’ya ne amaçla gittiğinizi bilmeniz önemlidir çünkü vizenizi buna göre almanız gerekmektedir. Vize başvurusunda bulunurken hangi nedenle seyahat ettiğinizi dile getirirseniz süreç çok daha kolay şekilde ilerleyebilmektedir. Vize türleri arasında en çok talep gören turistik vizedir. Ülkeye gelen misafirlerin büyük çoğunluğu turistik vize için gelmektedir.

Ticari vize ve öğrenci vizesi de diğer favori vizeler arasında yer almaktadır. Kişi iş için gerekli adımları atmak niyetiyle ticari vize başvurusunda bulunmaktadır. Aynı şekilde doğru şekilde eğitim alabilmek için öğrenci vizesinin tercih edilmesi gerekmektedir.

Çalışma vizesi ise ülkede uzun süreli kalıp çalışmak isteyenler için verilen vize türlerinden bir tanesidir .Tercih edilen vize çeşitleri arasında ziyaret vizesi ve transit vize de yerini almaktadır.

İspanya Vizesi İçin Gerekli Evraklar

İspanya vizesine başvuru yapabilmek için ilk olarak en az 6 ay daha kullanılabilecek olan pasaportunuzu yanınıza almanız gerekmektedir. 10 yıldan daha eski olmaması gereken pasaportunuzun aynı zamanda en az 2 yaprağının boş olması gerekmektedir.

İstenen evraklardan bir diğeri biometrik fotoğraftır. Biometrik fotoğrafınızın 6 aydan daha eski olmaması gerektiğini unutmamalısınız.

Finansal durumunuzu ortaya çıkaran banka hesap dokümanı, nüfus cüzdanı orijinali ve fotokopisi ve vize talep dilekçesi de evraklar arasında yerini almalıdır. Kişinin mesleğini belgeleyen evraklar da önemli evraklar arasında kabul edilmektedir. Çiftçi ise çiftçilik belgesi, öğretmen ise öğretmen kimliği gereken evraklar listesinde yer almaktadır.

İspanya Vize Ücreti 

İspanya vizesine ayrılan ücret her geçen gün değişiklik göstermektedir. Özel günlerde, tatillerde vize ücretinde artış olurken yılın belli dönemlerde ücrette azalma olduğu dikkat çekmektedir. Bununla beraber her yıl yapılan düzenlemeler sonucunda fiyatın değişebileceğini aklınızda bulundurmanız gerekmektedir. Bu bakımdan fiyat konusunda güncel bilgileri takip etmeye özen göstermeniz istenmektedir..

İspanya Vizesi Ne Kadar Sürede Çıkar?

İspanya vizesi için başvuru yaptığınız dönem önemlidir. Yılbaşı, şubat tatili, sevgililer günü, yaz tatili gibi dönemlerde vize için başvuru yaparsanız gecikme yaşama ihtimaliniz çok yüksektir. Bunun için önceden hareket etmeniz çok daha faydalı olacaktır. Başvurular için en doğru zaman dilimi 20 gün öncesidir. Çoğu zaman 10 iş günü içinde vize başvurusu neticelenmektedir ancak 20 gün önce başvurmak herhangi bir aksilik olursa yardımcı olmayı sağlayacaktır.

 

İspanya İŞVEREN VİZESİ


Pasaport En Az 6 Ay geçerli olmalı.
Yeni çekilmiş 2 Adet Biometrik Fotograf.
Otel Uçak Bilet Rezervasyonları.
İspanya  Vizesi için Başvuru Formu
Seyahat Sigortası
Şirketin Antetli Kagıdına Kaşeli ve imza yetkilisi tarafından imzalanmış seyahat amacını ve tarihlerini bildiren İspanya Başkonsolosluğuna vize departmanı’na hitaben dilekçe
Şirket imza sirküleri Fotokopisi.
Faaliyet belgesi (Orjinal)
Vergi levhası Fotokopisi.
Ticaret sicil gazetesi
Son 6 aylık bagkur primleri ve işe giriş bildirgesi
Son 6 aylık hesap hareketlerini gösteren banka hesap cüzdan fotokopileri Banka Tarafından Kaşeli ve imzalı
Nüfus cüzdan fotokopisi
Nufüs Kayıt örneği
Kredi Kartları Fotokopisi (Varsa)
Gayrimenkul Tapu senedi (Varsa)
Tam Tekmil Vukuatlı nüfus kayıt örneği.

İspanya İŞÇİ VİZESİ


Pasaport En Az 6 Ay geçerli olmalı.
 Yeni çekilmiş 2 Adet Biometrik Fotograf.
 Otel Uçak Bilet Rezervasyonları.
 İspanya Vizesi için Başvuru Formu
 Seyahat Sigortası
 Şirketin Antetli Kagıdına Kaşeli ve imza yetkilisi tarafından imzalanmış seyahat amacını ve tarihlerini bildiren İspanya  Başkonsolosluğuna vize departmanı’na hitaben dilekçe
 Şirket imza sirküleri Fotokopisi.
 Faaliyet belgesi (Orjinal)
 Vergi levhası Fotokopisi.
 Ticaret sicil gazetesi
 Son 6 Aylık SSK primleri ve işe giriş bildirgesi
 Son 6 Aylık Maaş Bordrosu Dökümü
 Son 6 aylık hesap hareketlerini gösteren banka hesap cüzdan fotokopileri Banka Tarafından Kaşeli ve imzalı
 Nüfus cüzdan fotokopisi
 Nufüs Kayıt örneği
 Kredi Kartları Fotokopisi (Varsa)
 Gayrimenkul Tapu senedi (Varsa)
 Tam Tekmil Vukuatlı nüfus kayıt örneği.