Whatsapp Destek Hattı

Kanada Vizesi

Kanada vizesi işlemleri, Kanada vizesi ücreti nedir?, Kanada gerekli evraklar nelerdir?, Kanada vizesi nasıl alınır?, Kanada vizesi için online başvuru yapın

Whatsapp ile bilgi al

Kuzey Amerika’ nın ve hatta dünyanın doğasıyla büyülen en özel ülkelerinden birisi olan Kanada, dünyada eşi benzeri olmayan doğal güzelliklere ve doğal olaylara ev sahipliği yapıyor. Her insanın mutlaka ölmeden önce görmesi gereken çok sayıda mekan ve bölgeye sahip olan Kanada, Türk nüfusunun yaşadığı önemli ülkelerden birisi konumunda bulunuyor. Türkiye’ den yapılacak Kanada seyahatleri de vize uygulaması bulunan ülkelerden birisidir. Bu yüzden de Kanada seyahatleri ,için mutlaka Kanada vizesi alınması gerekliliği bulunuyor. Kanada vize başvuruları konusunda dünya genelindeki pek çok ülkede olduğu gibi turistlere kolaylık sağlaması amacı ile online başvuru alıyor. Yani turistler, Kanada’ nın ülkesindeki konsolosluğunun internet sitesi üzerinden vize başvuru formunu doldurarak, randevu alabiliyor.

Acentemiz Kanada vize başvurusu işlemlerini yapmaktadır. 

kanada vize basvuru takibi ankara

İçindekiler

Kanada Vizeleri Nelerdir?

Kanada’ya yapılacak seyahatler için gerekli olan Kanada vizesinin alımı için öncelikle seyahatin neden ve niteliğinin belirlenmesi gerekiyor. Çünkü Kanada’da tüm ülkelerde olduğu gibi ziyaretin sebebine göre değişen farklı vize uygulamaları bulunuyor. Buna göre günümüzde Kanada vizeleri;

 • Turist Amaçlı Ziyaretçi Vizesi,
 • Ticari Amaçlı Ziyaretçi Vizesi,
 • Öğrenci Vizesi (Ziyaretçi Öğrenci, Kanada Öğrenci),

Şeklinde 3 tiptedir. Her Kanada vizesi için gerekli olan belgeler birbirinden farklı olabilir. Kanada’ da turist vizesi en az 6 ay süreli olarak veriliyor. Öğrenci vizesi ise ziyaretçi öğrenci vizesi kapsamında en fazla 6 aylık, öğrenci vizesi için ise 6 ay ve üzeri eğitime yönelik olarak verilmektedir.

Kanada Vizesi gerekli evraklar

 • Banka hesap dökümü,
 • Güncel ya da eski pasaporta ilişkin vize ve damgalar,
 • Maaş bordrosu,
 • Biyometrik fotoğraf,
 • Eski ya da yeni eş kimlik bilgileri(boşanma halinde de),
 • 2.derece yakın bilgileri
 • Niyet mektubu,
 • Mesleki durum belgesi, diploma,

Bilgileri gerekmektedir. Bu evraklar ve online Kanada vize başvuru formu doldurularak, alınan randevu tarihinde başvuru için Kanada Konsolosluğu’na gidilmelidir.

Kanada Öğrenci Vizesi Alımı

Dünyanın en kaliteli eğitim kurumlarına sahip olan Kanada’ da eğitim almak üzere Kanada’ya gitmek isteyen öğrenciler için Kanada öğrenci vizesi bulunuyor. Öğrenciler Kanada’ da eğitim alabilmek için öğrenci vizesine başvuru yapması gerekiyor. Öğrencilerin öncelikle Kanada’ da 6 aya kadar olan eğitim programları için ‘Geçici İkamet Çoklu Giriş’ vizesi başvurusu yapması gerekirken, 6 ay ve üzeri eğitim programlarında ise ‘Öğrenci İzni’ vizesine başvuru yapması gerekir. Bunun dışında öğrencilerin Kanada öğrenci vizesine yapacakları başvurularda mutlaka hazırlaması gereken belgeler ise;

Öğrenciler için öğrenci belgesi/mezunlar için diploma (varsa farklı kurumların sertifikaları),

Eğitim sürecine sponsor olacak kişi ya da kurum bilgileri (aile geçim kaynağı bilgisi, SGK işe giriş bildirgesi, son 3 aya ait maaş bordroları veya kendi işyeri için ticari sicil gazetesi, vergi levhası, imza sirküsü, ticaret odası kaydı evrak fotokopileri,

2 adet biyometrik fotoğraf,

Kanada eğitim alınacak eğitim kurumundan alınan kabul mektubu,

Seyahat (ulaşım) bilgileri, Kanada’daki konaklama evrak ve bilgileri,

Nüfus kayıt örneği,

Askerlik tecil belgesi,

Adli sicil kaydı,

Evlilik cüzdanı fotokopisi (evliler için)

Niyet Mektubu,

Şeklindedir. Bu gibi belgelerin hazırlanmasında dikkat edilmesi gereken çok önemli koşul ve kriterler bulunuyor. Sürecin uzamaması ya da olumsuz yanıt almaması açısından uzman desteği ile başvuruların yapılması tavsiye edilir ki Kanada vizesi Ankara destek hizmetleri bu konuda öğrencilere önemli bir kolaylık sağlıyor.

kanada-vize-form-doldurma

Kanada Vizesi Ne Kadar Sürede Çıkar?

Kanada’da eğitim, turistik gezi ya da ticari faaliyet çerçevesinde yapılacak Kanada vizesi başvurularında yürütülen süreç biraz zaman alabiliyor. Ancak sürecin ne kadar doğru işletildiği (gerekli belgelerin tam hazırlanması, doğru noktadan başvuru vs.) Kanada vizesi ne kadar zamandaçıkar sorusunun yanıtının değişmesinde önemli etkiler oluşturur. Kanada’ya yapılacak seyahatler için başlatılan vize alım süreci 2 hafta ile 5 hafta gibi uzun bir süreç alabilmektedir.

Kanada vize işlemleri mutlaka doğru ve hassas şekilde gerçekleştirilmelidir. Aksi halde deneyimsiz ve hatalı bilgiler ile yapılacak başvurular olumsuz yanıt alabileceği gibi gelecek başvurular açısından da negatif bir etki oluşturabilir. Bu nedenle Kanada’ya vize alım işlemleri noktasında profesyonel ve uzman desteğinin alınması vize alacak kişiler açısından çok önemli bir avantaj oluşturacaktır.