Whatsapp Destek Hattı

Mısır Vizesi

Mısır vizesi işlemleri, Mısır vizesi ücreti nedir?, Mısır gerekli evraklar nelerdir?, Mısır vizesi nasıl alınır?, Mısır vizesi için online başvuru yapın

Whatsapp ile bilgi al

Bütün ülkeler için gerekli vize danışmanlık hizmeti veren Vize Türkiye olarak alanında uzman kadromuz ile sizlerin tüm isteklerini karşılıyoruz. Mısır Vizesi hakkında bilmeniz gerekenler yazımızda yer alıyor.

Mısır vizesi işlemleri Mısır’a çeşitli sebeplerden dolayı seyahat etmek isteyen ve bordo pasaporta sahip kişilerin yapması gereken işlemlerdir. Vize Türkiye olarak da biz bu işlemler bütününde elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz.

İçindekiler

Mısır Vizesi İşlemleri Nasıl Yapılır?

Mısır vize almanın üç farklı yöntemi vardır. Bunlardan ilki ve en basit olan çeşitli aracı kuruluşlar ile sağlayabilirsiniz. Direk olarak Mısır Başkonsolosluğuna ya da Mısır Büyükelçiliğine de başvuru yapabilirsiniz. Aracı kuruluşlar ise sizin Başkonsolosluk ile iletişimini sağlıyor. Sadece gerekli evrakları getirip teslim etmeniz bizim açımızdan yeterli oluyor. Ekonomik ve turistik açıdan etkin ülkelerden biri olan Mısır Arap Cumhuriyeti’ne hangi amaçla gideceğinizi net bir şekilde belirlemeniz gerekir. Turistik amaçlı gittiğiniz seyahatlerde çalışma izni verilmemektedir.

Mısır Vize Ücreti Ne Kadar?

Mısır Vizesi ücreti ise başvuracağınızın vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Ancak araca kuruluşlarının hizmet bedeli olarak aldığı cüzi fiyatlar ile birlikte vize harcı da yatırmanız gerekmektedir. Eğer eksik evrak listeniz varsa onların birçoğunu da merkezimizde halledebilirsiniz. Fakat her birinin farklı ücretlendirmesi vardır. Detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Mısır Vizesi için Gerekli Evraklar Nelerdir?

Peki, Mısır vizesi için gerekli evraklar nelerdir?

  • Vize başvuru formu,
  • Pasaport aslı ve fotokopisi,
  • Mısır Konsolosluğuna hitaben yazılmış dilekçe (Türkçe veya İngilizce olabilir.)
  • Kimlik fotokopisi,
  • Uçak biletinizin gidiş-dönüş çıktısı,
  • Kalacağınız yerin bilgisi,
  • 2 adet biyometrik fotoğraf

Gibi belgeler gerekmektedir. Genel olarak bu belgeler civarında gerekse de ziyaret amacınıza göre farklı belgeler de istenebilmektedir.

Mısır Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Normalde direk olarak Konsolosluk başvurularında en az 15 gün çıkma süresi verilmektedir. Ancak aracı kuruluşlar ile başvurulduğu zaman 8-10 iş günü içerisinde vizenin çıktığı ve kargoya verildiği bilinmektedir. Siz yine de işinizi garantiye almak adına en az dört- beş hafta öncesinden başvurunuzu yapın.

Mısır Vize Başvurusu Ankara

Ankara ve çevresinde oturanlar için Ankara’da yer alan acentemiz aracılığı ile başvuru yapabilirsiniz.  Mısır vize Ankara Başvurusu için gerekli belgeleri tamamlayıp kurumumuz ile bir randevu ayarlayabilirsiniz. Detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçiniz.