Whatsapp Destek Hattı

Suudi Arabistan Ticari Vizesi

Suudi Arabistan Ticari vizesi işlemleri, Suudi Arabistan Ticari vizesi ücreti nedir?, Suudi Arabistan Ticari gerekli evraklar nelerdir?, Suudi Arabistan Ticari vizesi nasıl alınır?, Suudi Arabistan Ticari vizesi için online başvuru yapın

Whatsapp ile bilgi al

Suudi Arabistan ülkesine herhangi bir ticari faaliyette bulunmak için giden kişilerin Suudi Arabistan Ticari vizesi almaları zorunludur. Suudi Arabistan ticari vizesine başvuruda bulunacak olan kişilerin Suudi Arabistan ülkesinde ticari faaliyet gösteren kurum veya şirketler tarafından gönderilen davet mektubuna sahip olmaları gerekmektedir, aksi takdirde Suudi Arabistan ticari vize başvurusunda bulunamazlar. Gönderilen davet mektubunun da doğruluğu yetkili makamlarca kontrol ettirilmelidir. Vize başvurusu için istenilen evrakların gönderilen davetiyenin içeriğine göre farklılık gösterebilmektedir. Suudi Arabistan ticari vize başvurusu için Suudi Arabistan konsolosluklarına ve yetki verilmiş olan vize başvuru merkezlerine başvurularınızı yapabilirsiniz.

İçindekiler

Suudi Arabistan Ticari Vizesi Sonuçlanma Süresi Ne Kadar?

Suudi Arabistan ticari vize sonuçlanma süresi, sizden istenilen belge ve bilgilerin tam olması durumunda ortalama olarak 5-10 iş günüdür. Bu süre Suudi Arabistan konsolosluklarının randevu ve yoğunluk durumlarına göre uzayabilmektedir.

Suudi Arabistan Ticari Vize Ücreti Ne Kadar?

Suudi Arabistan ticari vize ücreti başvuru yapacak olan kişi adına gönderilen davetiye içeriğine, Suudi Arabistan ülkesinde kalma sürelerine göre farklılık gösterebilmektedir. Ödemesi yapılan vize ücreti harcı iade edilemez başvuru sahiplerinin başvurularını doğru ve dikkatli bir şekilde yapmaları gerekmektedir. Suudi Arabistan konsoloslukları ve yetkilendirilmiş vize başvuru merkezleri ile iletişime geçerek Suudi Arabistan ticari vize ücreti hakkında detaylı olarak bilgi alabilirsiniz.

Suudi Arabistan Ticari Vizesi için Gerekli Olan evraklar;

  1. Pasaport ( En az 1 yıl geçerli ve karşılıklı 2 sayfası boş olmalıdır.
  2. Suudi Arabistan vize başvuru formu (Şirket yetkilisi tarafından ıslak imzalı olarak doldurulmalıdır.)
  3. Nüfus cüzdan fotokopisi ( A4 boyutunda ve renkli olmalıdır.)
  4. 2 Adet biyometrik fotoğraf ( Arka fon beyaz renkli olmalıdır.)
  5. Davetiye fotokopisi ( Suudi Arabistan’dan kurum/şirketler tarafından gönderilen, Suudi Arabistan ticaret odası ve dışişleri bakanlığı tarafından onaylı olması gerekmektedir.)
  6. Davet eden Suudi Arabistan şirketinin ticari sicil belgesi( Şehadetname, rakam-sicil) fotokopisi
  7. Şirketin antentli kağıdına gidiş amacınızı belirten dilekçe ve bağlı bulunduğunuz ticaret odasında onaylı
  8. Diploma aslı veya fotokopisi ( Proje müdürleri için gereklidir.)

 

Not: Suudi Arabistan konsoloslukları ve yetki verilmiş vize başvuru merkezleri tarafından istenilen başvuru evrakları yukarıda belirtilmiş olup, bu evrakların dışında da gerek görülmesi durumunda farklı evraklar vize başvuru merkezleri tarafından talep edilebilmektedir.

 

    Vize Bilgi Formu